Przejdź do treści

Kraft Estate

Strona główna » Blog » Aktualności » Wprowadzenie marki Biura Nieruchomości Kraft Estate

Wprowadzenie marki Biura Nieruchomości Kraft Estate

Wprowadzenie marki Kraft Estate

Marka Kraft Estate - rozpoczęcie działalności

Marka Kraft Estate na początku 2021 roku spotkała się z lawiną “zaplanowanych” niespodzianek dla Nas samych, jak i klientów. Nowy rok zawsze wprowadza nowy plan biznesowy oraz kolejny etap z czystą kartką. Styczeń dla firmy jest też miesiącem świętowania, kiedy cieszymy się z pierwszych urodzin i dalszej drogi w branży nieruchomości.

W 2021 roku wystartowaliśmy promując markę Kraft Estate i wdrażając nowe podejście do rynku nieruchomości oraz obsługi klienta. Rozpoczęliśmy szkolenia zespołu, który świetnie przyswoił przekazaną wiedzę i mógł reprezentować Biuro Kraft Estate na odpowiednim poziomie. W szybkim czasie rozpoczęły się pierwsze transakcje i pierwsi zadowoleni klienci. To był dobry wybór, wiedzieli, że są “w dobrych rękach”.
Pierwszy kwartał 2021 roku był dla Nas wymagający, ze względu na opiekę nad naszymi współpracownikami, pomoc w przejściu pierwszych transakcji oraz poznawanie się nawzajem. W między czasie musieliśmy również powoli realizować Nasz plan, który wymagał czasu i zaangażowania. Ja (Ilona Szyja) oraz Mateusz Kasak wyznajemy zasadę, że trzeba mieć plan i konsekwentnie go realizować. Dążymy do jak najlepszej jakości usług, co z szybkim rozwojem nie zawsze idzie w parze. 
Trochę może łut szczęścia, trochę przygotowania i odpowiedni moment, na całe szczęście udało Nam się otworzyć biuro regionalne w Łodzi.

Mateusz Kasak

Dlaczego Biuro Nieruchomości Kraft Estate w Łodzi?

Ponieważ mamy już spore doświadczenie w branży nieruchomości, Nasza praca wykonywana przed wprowadzeniem Biura Nieruchomości Kraft Estate na rynek, miała bardzo pozytywny odbiór i rozgłos. Kiedy pojawili się pierwsi klienci w Łodzi, uświadomili Nas, że jesteśmy potrzebni w tym właśnie mieście. Nasze podejście do pracy, zdaniem klientów było “czymś” nowym i niespotykanym przy współpracy z innymi. Stwierdziliśmy, że skoro klienci Nas potrzebują, a jakość usług nawet przewyższa ich oczekiwania – to “robimy to”. 
Nie możemy ukryć, że Łódź faktycznie była miastem testowym, ale zostaliśmy pozytywnie odebrani i w szybkim czasie biuro regionalne w Łodzi, mogło się poszczycić nowo – powstałą bazą klientów.
Następnym punktem na mapie został Kraków! Miasto zabytkowe, cieszące się bogatą historią oraz kulturą.
Pojechaliśmy na weekend w lipcu, aby rozejrzeć się na rynku krakowskim, poznać architekturę oraz przeanalizować ceny i zapotrzebowanie na Nasze usługi. Decyzja?
Rozpoczynamy rekrutację i działamy. Poznaliśmy wielu ludzi chcących rozpocząć pracę w nieruchomościach. Po przebytych rekrutacjach w Warszawie i Łodzi, byliśmy zdecydowani i świadomi kogo szukamy i kogo chcemy w Naszym zespole. Zdecydowaliśmy się na współpracę z ludźmi bez doświadczenia, nie mających styczności z nieruchomościami, a tym bardziej handlem. Pewnie zadajesz sobie pytanie – “jaki jest w tym sens? Pewnie włożyli w to podwójny wysiłek i czas”. Oczywiście, że tak ! 

Rozwój jest najważniejszy!

Wiemy, że czas poświęcony dla Naszych współpracowników, to najlepsza inwestycja dla marki Kraft Estate, jak i dla nich samych. Brak doświadczenia to dla Nas nie kłopot, przcież lepiej pracuje się na “czystym płótnie”. Zero przyzwyczajeń oraz naleciałości, co do techniki i polityki firmy oraz pracy, brak kłótni i przekomarzań, która taktyka jest dobra czy lepsza. Nasza strategia jest prosta – wiedza i jakość – z tym nie można się mierzyć. W ten sposób od stycznia do listopada Kraft Estate powstały trzy biura regionalne. Pracownicy wspierają się i cieszą z efektów pracy, w międzyczasie wciąż się szkoląc i poszerzając swoją wiedzę.
Ilona Szyja

Uważamy, to za Nasz mały sukces, w roku 2021 był rokiem wielu wyzwań i rozpoczęcia życia “na walizkach”, co nie jest dla Nas uciążliwe czy też nie jest przeszkodą w dalszym rozwoju.
W życiu jest Ci łatwiej, kiedy twoja praca, to nie praca – tylko codzienna nowa przygoda i pewnego rodzaju pielgrzymka, która prowadzi Cię do celu, który chcesz osiągnąć.