Przejdź do treści

Kraft Estate

Sprzedaż nieruchomości nie jest trudna, jeśli ustalimy cenę poniżej rynkowej transakcję mamy z dnia na dzień. Trzeba zadać sobie pytanie – czy jednak tego potrzebuje? Każda nieruchomość jest wartościowa ze względu na jej historię. Dlatego warto powierzyć sprzedaż nieruchomości profesjonalistom Kraft Estate, dzięki nowoczesnemu podejściu do sprzedaży są wstanie uzyskać satysfakcjonującą cenę, a prezentacje nieruchomości przygotowujemy od podstaw.

Sprzedaż nieruchomości przez Kraft Estate możemy podzielić na kilka etapów.

Sprzedaż nieruchomości

Konsultacje

Sprzedaż nieruchomości wbrew pozorom nie jest łatwą sprawą, wiąże się z wieloma formalnościami i często jest stresująca dla właściciela. Spotkanie z doradcą ds. nieruchomości pozwoli na przygotowanie oferty dopasowanej do potrzeb i wymagań klienta. Konsultacje pomogą nam określić stan i potencjał nieruchomości, istotne szczegóły transakcji, warunki sprzedaży oraz potrzeby właściciela.

Trzeba pamiętać o tym, że każda nieruchomość jest inna, a co za tym idzie do transakcji nie można podchodzić szablonowo. Nie ma złotego środka albo niezawodnego sposobu na sprzedaż nieruchomości dlatego im więcej informacji uzyskamy na pierwszym spotkaniu tym szybsza i skuteczniejsza będzie sama sprzedaż. Konsultacje to nie tylko spotkanie formalne, to również okazja poznania osobiście naszych partnerów, sprawdzenia ich wiedzy oraz kompetencji. Zdajemy sobie sprawę, że sprzedaż nieruchomości wiąże się z dużymi emocjami i wybór osoby która będzie nas reprezentować w całym procesie musi być przemyślany i świadomy.

Wycena nieruchomości

Podjąłeś już decyzję o sprzedaży i zdecydowałeś się na współpracę z doradcą, co dalej? Pierwszym etapem jest ustalenie ceny ofertowej naszej nieruchomości. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do ogromnej ilości danych dostępnych dla każdego. Wielu właścicieli określa cenę swojej nieruchomości sugerując się innymi podobnymi ofertami z okolicy. Nie jest to niestety miarodajna metoda wyceny, ponieważ nie bierze pod uwagę wielu istotnych informacji mających ogromny wpływ na ostateczną cenę naszej nieruchomości

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że cena ofertowa i cena transakcyjna to dwa niezależne od siebie, różne wskaźniki. Ustalając cenę nieruchomości bierzemy pod uwagę bardzo dużo czynników, takich jak lokalizacja, standard wykończenia nieruchomości, jej stan i funkcjonalność. Przedstawimy Ci również raport cen transakcyjnych opracowany na podstawie danych udostępnianych przez rzeczoznawców majątkowych i kancelarie notarialne.

homestaging sprzedaż nieruchomości

Home staging

Home staging to szereg działań, prowadzących do upiększenia i pokazania największych atutów nieruchomości, wprowadzenia harmonii i porządku. Naszym zadaniem jest przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu oraz wyróżnienie jej na tle innych ofert.

Nie chodzi jednak o to, aby sztucznie zamaskować mankamenty nieruchomości. Umiejętnie wykonany home staging przyspieszy proces sprzedaży i zawarcie korzystnej transakcji, poprzez zwiększenie atrakcyjności mieszkania lub domu w oczach klientów. Następnie wykonujemy profesjonalną sesję zdjęciową oraz video prezentację.

Jeśli zainteresował Cię temat home stagingu zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym szerzej opisujemy cały proces przygotowania nieruchomości do sprzedaży ->

Marketing sprzedaż nieruchomości

Marketing i sprzedaż nieruchomości

Rynek nieruchomości i wymagania klientów cały czas ewoluują razem ze zmieniającym się światem. Z tego powodu stawiamy duży nacisk na nowoczesny i innowacyjny marketing. Wiemy, że w dzisiejszych czasach nie wystarczy wystawić ogłoszenia i czekać na nabywcę. Sprzedaż nieruchomości odbywa się wieloma drogami, takimi jak np. social media. Marketing nieruchomości zawsze prowadzimy na podstawie strategii opracowanej przez specjalistów, przy wykorzystaniu najnowszych technologii i trendów rynkowych.

Dzięki stałej współpracy z najbardziej znanymi portalami, jak i tymi mniej znanymi, docieramy do każdego potencjalnie zainteresowanego klienta. Współpracujemy z takimi portalami branżowymi jak: otodom.pl, nieruchomosci-online.pl, morizon.pl, domiporta.pl oraz wieloma innych. Nasi doradcy aktywnie poszukują potencjalnych klientów dla oferowanych przez nas nieruchomości.

Prezentacja sprzedaży nieruchomości

Prezentacje oraz negocjacje

Naszym zdaniem jest to jeden z najprzyjemniejszych etapów, który wymaga od Nas wykorzystania wszelkiej niezbędnej wiedzy, aby zapewnić najlepszą jakość wykonywanych usług. Pełnimy funkcję szeroko pojętego informatora oraz zajmujemy się mediacją i negocjacjami w Twoim imieniu.

Szybka sprzedaż nieruchomości zależy w dużej mierze od profesjonalnego jej zaprezentowania potencjalnym klientom. Dlatego odpowiednio przygotowany i doświadczony opiekun oferty pełni w tym momencie kluczową rolę. Nie wystarczy otworzyć drzwi. Zainteresowani klienci zawsze mają pytania dotyczące samej nieruchomości jak i procesu sprzedaży. Profesjonalny doradca jest człowiekiem wielu talentów. Posiada między innymi szeroką wiedzę z zakresu prawa, budownictwa, architektury, psychologii, marketingu, handlu i wielu innych istotnych podczas sprzedaży dziedzin.

Swoboda i wolny czas „no stress"

Samodzielna sprzedaż nieruchomości przez właściciela wiąże się z ogromną ilością potrzebnego czasu. Czasu, który moglibyśmy poświęcić na rozwijanie swoich pasji czy też spędzenie go z przyjaciółmi lub rodziną. W trakcie całego procesu musimy być nieustannie dyspozycyjni, klient przecież nie będzie czekał tygodniami na możliwość obejrzenia mieszkania lub domu. Nierzadko koliduje nam to z naszymi codziennymi obowiązkami, przez co jesteśmy zmuszeni wybierać co jest dla nas priorytetowe.

Współpraca z biurem nieruchomości pozwala nam przenieść ciężar związany z transakcją na osobę zajmującą się tym zawodowo. Dzięki kompleksowej obsłudze od A do Z, nie musisz angażować się w sprzedaż swojej nieruchomości. Zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć dla siebie i swoich najbliższych.

Sprzedaż nieruchomości

Sprzedaż nieruchomości - Formalności

Ok, na naszą nieruchomości pojawił się klient poważnie zainteresowany zakupem. Wydawać by się mogło, że najtrudniejsze już za nami. Ostatnia prosta to nie jest jednak łatwa podróż. Musimy oczywiście przygotować się do sporządzenia i podpisania umowy sprzedaży. Dla wielu osób zaskoczeniem są formalności które musi spełnić właściciel aby przystąpić do umowy przeniesienia własności. Pomoc doświadczonej i kompetentnej osoby jest ogromnie ważna na tym etapie.

Przygotujemy dla Ciebie dokumentację potrzebną do przeniesienia własności, dzięki czemu nie musisz zajmować się kompletowaniem potrzebnych odpisów i zaświadczeń. Zapewniamy konsultacje w zakresie treści umowy sprzedaży a także organizujemy przekazanie lokalu nowemu właścicielowi.

FAQ

Jeśli chcesz zgłosić swoją nieruchomość do sprzedaży skontaktuj się z dyrektorem wybranego oddziału lub z centralą Kraft Estate wysyłając wiadomość e-mail na adres: kontakt@kraftestate.pl
i umów się na niezobowiązujące spotkanie z doradcą ds. nieruchomości.

Wstępne spotkanie z doradcą i zgłoszenie oferty do sprzedaży / wynajmu nie wiąże się z żadnymi opłatami. Wynagrodzenie jest należne dopiero po wykonaniu usługi czyli po znalezieniu nabywcy lub najemcy.

Na pierwszym spotkaniu doradca Kraft Estate przedstawi Państwu plan sprzedaży dopasowany do Państwa nieruchomości. Nie musisz się niczym martwić, biuro nieruchomości Kraft Estate zajmie się kompleksowo sprzedażą Twojej nieruchomości, zaczynając od przygotowania oferty, kończąc na przekazaniu nieruchomości nowemu właścicielowi.

Przepisy polskiego prawa, a w szczególności Ustawa o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. 1997 nr 115, poz. 741) nakłada na nas obowiązek zawierania z Klientami umów pośrednictwa w formie pisemnej dlatego do rozpoczęcia współpracy konieczne jest podpisanie umowy pośrednictwa

Współpraca z profesjonalistami pozwoli Ci sfinalizować sprzedaż nieruchomości szybciej i skuteczniej, a transakcje są znacznie bezpieczniejsze.

Zdajemy sobie sprawę, że każda nieruchomość jest inna i wymaga innego przygotowania dlatego wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów wynagrodzenie biura nieruchomości ustalane jest na pierwszym spotkaniu i zależy od wybranego przez klienta pakietu usług.

Mamy duże doświadczenie we współpracy z osobami nie mieszkającymi na stałe w Polsce. Możesz zgłosić nieruchomość do sprzedaży zdalnie, w formie elektronicznej, a klucze i upoważnienia przesłać kurierem. Transakcje możemy sfinalizować na podstawie stosownego pełnomocnictwa.